Všeobecné poznatky draků

28. ledna 2007 v 17:17 | Dana
Drak(Draco) je homoiothermický plaz.Řečeno jinými slovy,je to teplokrevný živočich a jeho tělesná teplota je řízena vnitřně.To mu umožňuje přizpůsobovat se různým podnebím svého velmi rozsáhlého teritoria a celoročně se udržovat v aktivním stavu jak ve dne,tak v noci.Zpravidla má křídla a duté,odlehčené kosti.Existují i draci s pahýlovitýma nohama a bez křídel.Tito vzácní živočichové,kteří jsou inteligentní a poměrně agresivní patří k druhu ,,Červ hlubin",který je téměř na vyhynutí.
Žijí velmi dlouho.Existují záznamy o dracích,kteří žili pět set nebo dokonce tisíc let,ale nejsou známy žádné případy draků,kteří zemřeli vysokým věkem.Zato umírají při nehodách,na určité choroby a v důsledku činů jejich nejzarytějšího nepřítele:ČLOVĚKA.
Náchylní jsou jen na několik nemocí jímž jsou nejvíce ohroženi,jsou různé u různých druhů.U ohnivých draků představuje nejhorší chorobu,,koroze šupin",ta může být osudná.,,Senile dementia"je nejběžnější u pozemských draků,kdežto akutní gastritida Non virgínae postihuje hlavně vodní draky,kteří mají mimořádně citlivý žaludek.
Navzdory své síle draci věkem ztrácejí na hbitosti a stávají se snadnou kořistí zvláštního,strašného drakobijce Ichneumona.Tento obyvatel bažin,který se popisuje jako vřetenová ryba s ostrým rypákem,je jejich hlavním nepřítelem.Zavrtá se drakům mezi šupiny a pomocí ostrého zobáku si hloubí cestičky měkkým masem a požírá drakovy vnitřnosti.
Draci umějí mluvit a jejich přirozeným jazykem je latina,jazyk jejich druhu vlastní,ale také si snadno osvojí řeč kraje,ve kterém žijí a naučí se v ní správně vyjadřovat.
Jakožto milovníci lesů a čerstvého vzducu draci nesnášejí znečišťování životního prostředí a civilizační vřavu.Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je rasa Draco Flamula.
Dnes draci přežívají jenom na vzácných místech,která uniká znečištění,v malých izolovaných oblastech starého světa a jejich budoucnost se zdá nejistá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama